Loading...
Generátor vodíkové vody 2021-05-14T15:32:29+00:00

GENERÁTOR VODÍKOVÉ VODY HYDROGEN BOOSTER

Úvod / Generátor vodíkové vody Hydrogen Booster

CO JE VODÍKOVÁ VODA?

Je to voda, ve které je zvýšená koncentrace rozpuštěného plynného (molekulárního) vodíku. Taková voda obsahuje všechny původní minerály, má původní pH i složení. Přítomnost molekulárního vodíku ve vodě doprovází záporný oxidačně-redukční potenciál, který lze měřit měřičem ORP.

GENERÁTOR VODÍKOVÉ VODY

V současnosti jeden z nejvýkonnějších generátorů vodíkové vody na trhu. Přenosný generátor vody se zvýšeným obsahem molekulárního vodíku. Díky svému konstrukčnímu řešení s přetlakem je účinnější než běžné generátory vodíkové vody.

HLAVNÍ ÚDAJE

Na výrobu vody s molekulárním vodíkem doporučujeme používat vodu ROYAL WATER.

 • hmotnost cca 520 g
 • rozměry 75 mm × 75 mm × 240 mm (nebo podle externí lahve)
 • objem lahve cca 210/330 ml (nebo podle externí lahve)
 • 1600 až 6000 ppb (1,6–6 ppm) molekulárního vodíku (podle vstupní vody a délky ionizace)
 • protonová membrána (PEM) na oddělení nežádoucích produktů elektrolýzy
 • vestavěný nabíjecí akumulátor postačí přibližně na 10–15 cyklů přípravy vody*
 • doba nabíjení akumulátoru cca 1,5 h
 • adaptér na běžnou lahev
 • extrémně vysoká přenositelnost
 • jeden z nejvýkonnějších HRW generátor na trhu (stav 2017)

MODERNÍ TECHNOLOGIE PEM/SPE

Zkratka PEM (Proton Exchange Membrane nebo i Polymer Electrolyte Membrane) označuje technologii elektrolýzy, kdy elektrolýza neprobíhá přímo ve vodě, ale v polymerové membráně, která funguje jako selektivní propustná membrána. Bývá označována také jako SPE (Solid Polymer Electrolyte).

Výhody:

 • do výsledné vody prochází pouze vodík, voda proto neobsahuje např. chlor, ozon
 • vysoká koncentrace H2, vysoká hodnota záporného ORP (−) v mV
 • kyslík do vody neprochází, což ještě více zvyšuje koncentraci vodíku rozpuštěného ve vodě
 • vyšší životnost elektrod v porovnání s elektrodami ve vodě

NÁŠ VODÍKOVAČ JE VÝKONNÝ

Zpravidla stačí pouze jeden cyklus, a máte vodu s obsahem vodíku nad 1000 ppb. V případě více cyklů po sobě jsme naměřili hodnoty až 6000 ppb. Hodnoty byly stanoveny titrací přípravkem H2 Blue Kit®.

PŘENOSNÝ A UNIVERZÁLNÍ

Praktický přenosný generátor vodíkové vody. Používá se s přiloženým skleněným pohárem, se kterým si dokážete v průběhu krátkého času připravit 0,2 – 0,3 l vodíkové vody. Nebo ho našroubujete na běžnou 1/2 l láhev vody, otočíte, zapnete a vodíkovou vodu máte na dosah.

PRACUJE S PŘETLAKEM

Na rozdíl od jiných generátorů vodíkové vody, které pracují při atmosférickém tlaku, náš vodíkovač pracuje s přetlakem a díky tomu dokáže vytvořit vodíkovou vodu s vyšším obsahem molekulárního vodíku jako podobná zařízení, až 6000 ppb. To je dávka, která překračuje zaznamenané účinné terapeutické dávky molekulárního vodíku.

UPRAVUJTE POUZE NESYCENOU VODU!!!!

Je zde jediné omezení. Upravovat smíte pouze nesycenou vodu, jinak by se tlak v lahvi mohl příliš zvýšit. Měli byste si však upravovat vodu, která není kontaminována dusičnany, těžkými kovy, hormony, jinými chemickými látkami a s vysokým obsahem sodíku. Zbytečně bychom zvyšovali záporné ORP i molekulární vodík v kontaminované vodě, asi by i tak zůstala „škodlivá“. Proto je důležité, jakou vodu si budete vodíkovat. Ta bude mít zásadní vliv na váš organismus.

VODÍKOVÁ VODA

ZA STÁRNUTÍ MŮŽE I TZV. OXIDATIVNÍ STRES. POKUD TRPÍME TÍMTO OXIDATIVNÍM STRESEM, OBVYKLE VE VAŠEM TĚLE PŘEVAŽUJÍ TOXINY A JINÉ PATOGENY. OBECNĚ SE PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE ZA VZNIK OXIDATIVNÍHO STRESU JSOU ODPOVĚDNÉ REAKTIVNÍ FORMY KYSLÍKU. TYTO LÁTKY JSOU PRODUKTEM OBYČEJNÉHO BUNĚČNÉHO METABOLISMU V KAŽDÉM ŽIVÉM ORGANISMU, KTERÝ ZÍSKÁVÁ ENERGII OXIDACÍ.

Oxidace probíhá samozřejmě i v našem těle. Oxidativní stres je výsledkem porušení rovnováhy na různých úrovních v buňce a je způsoben převahou prooxidačních faktorů v organismu nad antioxidačními faktory.

Kyslík má schopnost být přítelem i nepřítelem. Všichni živí tvorové ho potřebují k dýchání, proto je kyslík nezbytnou součástí života na Zemi. Avšak 2–5 % veškerého kyslíku, který dýcháme, se přemění na volné radikály. Volné radikály jsou molekuly, kterým chybí elektrony, a budou je brát z čehokoli kolem sebe včetně DNA, buněčných membrán, tuků i bílkovin. Volné radikály způsobují oxidaci, která je známá také jako oxidativní stres. Oxidaci můžeme pozorovat při každodenních jevech, např. pokud překrojíme jablko, po bocích začne hnědnout – „oxidovat“, železo, když rezaví, v podstatě „oxiduje“.

Molekulární vodík lze inhalovat, pít rozpuštěný ve vodě (vodíková voda), koupat se ve vodíkové vodě, přijímat vodík intravenózní injekcí rozpuštěný ve fyziologickém roztoku, kapat tento roztok do očí a pod. Pitná voda obsahující molekulární vodík je jako jedna z možností, praktickým a efektivním způsobem, jak odstranit volné radikály a oxidativní stres.

Molekulární vodík je efektivní antioxidant bez vedlejších účinků. Molekulární vodík jako nejmenší molekula ve vesmíru může pronikat hluboko do buněk, kam se jiné antioxidanty nedostanou. Molekulární vodík pronikne tedy i do mitochondrií, aby eliminoval volné radikály přímo u zdroje, a jako nejmenší molekula snadno pronikne i přes krevní mozkovou bariéru, aby eliminoval případné volné radikály v mozku. Molekulární vodík H2 je silným antioxidantem, ale na rozdíl od většiny antioxidantů nemá žádné vedlejší účinky. Vodík selektivně eliminuje pouze škodlivé volné radikály.

Vodík neutralizuje volné radikály, přeměňuje je na vodu a přitom nezanechává žádné vedlejší produkty. Když se dostane vodík H2 (pitím, koupáním) do organismu, průběžně eliminuje jeden z nejnebezpečnějších volných radikálů – „hydroxylový radikál“ – vytvoří z něj neškodnou vodu, kterou tělo vyloučí dýcháním, pocením a močí:  2 OH + H2 = 2 H2O. . Neustálé odstraňování nejškodlivějších radikálů z lidského těla, může být rozhodující pro udržení optimálního lidského zdraví a kvality života.

Molekulární vodík produkuje negativní oxidačně-redukční potenciál v těle. Díky tomu se zvyšuje schopnost organismu bojovat s volnými radikály a oxidativním stresem. Vodíkové molekuly aktivují gen zodpovědný za tvorbu antioxidačních enzymů (kataláza, glutathionperoxidázy), které likvidují velké množství všech volných radikálů. Právě tento proces je považován za silnou ochranu proti oxidativnímu stresu.

V různých částech světa se nacházejí uzdravující prameny obsahující molekulární vodík: Lurdy (Francie), Tlacote (Mexiko), Nordenau (Německo), v Indii. Voda z uvedených oblastí může mít příznivé účinky na chronické bolestivé stavy, revma, kožní nemoci, poruchy krevního oběhu. Japonští vědci studovali vodu z těchto pramenů a zjistili, že má zcela specifickou molekulární stavbu. Je schopná vylučovat volné elektrony, které na sebe v lidském těle navážou volné radikály, působí tedy antioxidačně a chrání buňky před škodlivinami.

Naše nabídka

Hydrogen Booster

Generátor vodíkové vody

Na výrobu vody s molekulárním vodíkem doporučujeme používat vodu ROYAL WATER.

Přenosný generátor vody se zvýšeným obsahem molekulárního vodíku. Díky svému konstrukčnímu řešení s přetlakem je účinnější než běžné generátory vodíkové vody. Taková voda obsahuje všechny původní minerály, má původní pH i složení. Přítomnost molekulárního vodíku ve vodě je doprovázena záporným oxidačně-redukčním potenciálem, který lze měřit měřičem ORP v mV. Více informací

[contact-form-7 id=“4097″ title=“Hydrogen“]