Loading...
Benefity vody v kostce 2019-06-03T11:52:36+00:00

BENEFITY VODY V KOSTCE

Úvod / Benefity vody v kostce

Naturální antioxidant

Záporná hodnota ORP poukazuje na alkalickou vodu, která obsahuje volné elektrony, tedy elektrony, které lze někde darovat. Tento proces je velmi účinný při likvidování značně škodlivých volných radikálů. Volné radikály jsou molekuly, kterým chybí jeden elektron a tvoří se v těle při normálních metabolických procesech. Jisté množství volných radikálů v lidském těle je prospěšné, protože jej chrání před viry, bakteriemi a ničí degenerující oslabené buňky. Problém nastává až tehdy, když se volné radikály tvoří v nadbytečném množství. Aby volné radikály mohly získat chybějící elektrony, musejí neustále napadat struktury zdravých buněk. Narušují tím jednotlivé buňky, orgány a jejich správné fungování. Mohou nastat nekontrolované reakce, které budou podporovat chorobný stav. Tyto reakce jsou důsledkem vážných onemocnění včetně onkologických. Pitím zásadité ionizované vody se do těla dostává dostačující množství volných elektronů, které se vážou na putující volné radikály. Vzhledem k antioxidačním vlastnostem alkalické vody jsou buňky chráněny a tím se posiluje imunitní systém a organismus celkově.

Zásadité tělo

Zásadité pH v rozmezí 8,5–9,5 je pro tělo a jeho vnitřní orgány významnou pomocí. Tělo i krev novorozence má po narození pH 7,45, tedy zásadité. Vývojem organismu, kyselými stravovacími návyky, stresem apod. zásaditost krve a těla postupně klesá. Kumulace kyselých metabolitů tělo překyseluje, a tím se zvyšuje riziko onemocnění. Jelikož si tělo nedokáže vytvořit zásadité látky potřebné k odkyselení, tak je musíme doplňovat pouze ve formě potravy a tekutin. Zásaditá, tedy živá voda je snadno absorbována při neutralizaci kyselých metabolitů, protože obsahuje ionty alkalických prvků jako vápník, hořčík, draslík a sodík. Tělo je přijme nejlépe v ionizované formě, a proto se při jejich požití do těla dostává jakýsi „koktejl“ zásaditých iontů, který v těle udržuje potřebné alkalické pH.

Rychlé a přímé vstřebání

Jednotlivé molekuly vody se vzájemně seskupují a vytvářejí takzvané „klastry“. Zásaditá ionizovaná mikro-klastrovaná voda vytváří menší seskupení molekul na klastr, přičemž běžná voda vytváří větší seskupení molekul na klastr. Proto tato mikro-klastrovaná voda okamžitě prochází přes mikroskopické póry buněčných membrán, a tím je hned zapojena do metabolických procesů. Snadno přechází i do ostatních tkání, kde odstraňuje nahromaděné toxiny ve střevech. Dokonce rozpouští toxiny v běžně nedostupných místech buňky, čímž ji čistí, efektivně neutralizuje a zkapalňuje nahromaděný odpad v buňkách a celém těle. Tento odpad se následně snadno odstraní z tkání do krve a pak se ledvinami vyloučí ve formě moči ven z těla.

Správná hustota krve

Povrchové napětí zásadité ionizované vody je téměř dvakrát nižší, než je u běžné vody a blíží se povrchovému napětí lidské krve. To znamená, že zásaditá voda je řidší. Krev obsahuje přibližně 83 % vody, a tudíž je snadné si uvědomit, že pokud máme dostatečný přísun alkalické vody, krev bude přirozeně řidší a zdravější. Je to velmi důležitý fakt, protože tělo krev většinou zahušťuje, a tím je krevní oběh náročnější a pomalejší, což je spojeno i s rizikem vzniku krevních sraženin – trombů.

Dostatek kyslíku

V alkalické ionizované vodě převažují záporné hydroxidové anionty (OH), jsou to vlastně atomy kyslíku mezi molekulami vody. Proto pití alkalické vody udržuje v těle potřebný kyslík a kde je kyslík, tam je život. Na dostatečném množství kyslíku závisejí do značné míry metabolické procesy. Důležité je vědět, že rakovina se vyvíjí v prostředí, kde je nedostatečný metabolismus kyslíku a zvýšené kyselé prostředí. V posledních letech překvapil svět zajímavý ukazatel zdraví obyvatel Japonska a Jižní Koreje. V těchto zemích je silně preferované zavádění moderních bio ukazatelů zlepšení kvality vody a technologických postupů na její zkvalitnění a úpravu. V Japonsku každodenně pije alkalickou ionizovanou vodu každá čtvrtá rodina. Každým rokem se tato skupina uživatelů výrazně rozrůstá. Japonsko a také Jižní Korea drží prvenství v počtu nemocnic, kde se místo různých léků i antibiotik používá právě tato živá voda pro její nenahraditelné léčivé vlastnosti.